0 produktów


Kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt

08-500 Ryki

ul.Poniatowskiego 39
tel.883 939 937
tel/fax: 81 8651 513
kontakt@farbywarowny.pl

 • Skład budowlany

  08-500 Leopoldów

  ul.Ks.Drozdowskiego 27

  tel.:+48 537 780 790

  mail: leopoldow@farbywarowny.pl

 • Sklep

  tel: +48 883 939 937

  tel: +48 603 383 320

Krautherm masa klejowo-szpachlowa do siatki Krautol 25kg

Opis produktu

Krautherm masa klejąco-szpachlowa:

 • Klejenie płyt termoizolacyjnych

 • Klejenie metodą pasmowo-punktową: około 4,0 – 4,5 kg/m²

 • Klejenie na całej powierzchni: około 5,0 – 6,0 kg/m²

 • Warstwa wzmacniająca:

 • EPS: około 4,5 – 5,5 kg/m²

 • Płyty z wełny mineralnej (MW): około 5,0 – 6,0 kg/m²

Pakowanie

 • Worki 25 kg

Zastosowanie

Klejenie płyt izolacyjnych
Klejenie metodą pasmowo-punktową Paski zaprawy o szerokości około 5 cm nakłada się wzdłuż krawędzi płyt, a na pozostałej powierzchni płyty nakłada się 3 „placki” wielkości dłoni. Efektywna powierzchnia klejenia powinna wynosić minimum 40%. Zaprawa nie może dostać się pomiędzy płyty termoizolacyjne!
W przypadku klejenia płyt termoizolacyjnych z wełny mineralnej, przed nałożeniem kleju płyty należy wstępnie zagruntować wcierając w nie cienką warstwę masy klejącej.
Klejenie płyt na całej powierzchni Zaprawę nałożyć na tylną stronę płyty termoizolacyjnej przy użyciu pacy zębatej (wymiary grzebienia 10x10 mm). Następnie płyty termoizolacyjne przyłożyć do świeżego kleju, dosunąć w miejsce docelowe i docisnąć ostatecznie, aby zapewnić prawidłowe przyklejenie. Wierzchnią, która będzie pokryta płytami termoizolacyjnymi. Zaprawa nie powinna dostać się pomiędzy płyty termoizolacyjne!
Klejenie płyt z użyciem maszyny natryskowejPionowe paski zaprawy klejowej natryskuje się maszynowo na podłoże (pokrycie klejem ≥50% powierzchni). Szerokość pasków powinna wynosić ok. 5 cm, grubość w środkowej części ok. 10 mm, a odległość między środkami maks. 10 cm. Następnie płyty ocieplenia należy natychmiast przyłożyć do świeżego kleju, dosunąć w miejsce docelowe i docisnąć ostatecznie, aby zapewnić prawidłowe przyklejenie.
Niedokładności podłoża do ± 1 cm można wyrównać zaprawą klejową. Płyty ocieplenia układać od dołu do góry na styk (ścisnąć płyty ze sobą i docisnąć do kleju), należy zadbać o to, aby klej nie dostał się między płyty.
Poszczególne rzędy płyt należy układać na mijankę z przesunięciem 50%. Podczas klejenia płyt należy zachować pion.

Warstwa zbrojona
(Nakładanie ręczne lub maszynowe)
Usunąć nierówności na łączeniach płyt, aby uzyskać gładką powierzchnię. Oczyścić z pyłu. Zabezpieczyć naroża i krawędzie profilem ochronnym, a krawędzie otworów w elewacji siatką wzmacniającą. Nałożyć zaprawę klejącą na płyty izolacyjne na szerokość siatki wzmacniającej. W świeżo nałożoną i mokrą warstwę wcisnąć pasek siatki wzmacniającej Krautherm z zakładką około 10 cm. Kolejna warstwa wzmacniająca musi być położona bez zwłoki na jeszcze mokrą warstwę poprzednią, aby zapewnić całkowite zatopienie siatki.
Całkowita grubość wzmocnienia powinna wynosić około 3 – 5 mm (EPS) lub 4 – 5 mm (MW).
Narożniki budynku
Jeżeli są stosowane narożniki z siatką do wzmacniania naroży budynku, siatkę wzmacniającą nakładać wyłącznie do krawędzi.
Jeżeli są używane profile ochronne na narożniki bez siatki, siatka wzmacniająca powinna zachodzić na narożnik po około 10 cm.